неділя, травня 27, 2007

Ось і прийшли вихідні дні.

Після тяжкого робочого тижня, який заключався у навчанні англійської/правил та стресовому спілкуванні з продавцями в супермаркетах :), прийшли вихідні. Результати є оптимістичні - вже вивчив теорію правил and вийшов зі стану сплячки :); та є песимістичні - нажаль компутера як не було, так і немає. Я вже уважно перечитав чеки SONY і там, маленьким шрифтом, написано, що поставка товару по предоплаті - мах 7 днів. Так що до вівторка чекатиму... Але могли б сказати, що буде так і не обіцяти 2-3 дні... одним словом - як і у нас :). Попередньо я проспав пів п'ятниці, коли прийшов з науки: погода заповідалася бурі-грози/сонце і дуже парило, а в результаті я був як зомбі :), а дощ так і не пішов...
В суботу в нас мав бути екшн: Ми йшли на весілля, організоване родиною подружки Іри - сестри Олі :), як у фільмі Кудряшка Сью - нікого не знали :) але мали лучезаріть радість та щастя. Це був єврейський ресторан - ОЛIМПУС. По вигляду/об'єму - як ресторан Eліт над цирком у Львові. Шо сказать. Понятно, хто ходить у єврейські ресторани:). Так як там добра кухня, то гріх було не піти і нам - чистим українцям. Так як для нас все було фор фрі :), то я собі в нічому не відмовляв. Особливо добра була єврейська страва - ікра червона лососєва та запечений вугор (риба). Салати спеціфічні, але їстивні :).
По сусідству було день народження Гєни :)(канєшна всі знають хто такий Гєна.. :) - очень хароший человєк :)), і било очень інтіресно. Все почалося з пісні, де я лише пойняв одне слошо - шалом :). А далі пішло поїхало:). Була стара русская папса, шансон, ну і народні пісні, єврейські, конєшно. Ми собі ніц не смущалися і добре вливалися в колектив :). Танці були запальні, з цікавою солісткою (на одному з фото є в червоному)... Я моментами сидів, і лапав себе на думці, що так би років 5 тому хтось би мені сказав де я буду і що робитиму на вихідні.. розсміявся б. Ну далі була культурна програма - танці дівчаток і одного афроамериканця з ними :). Ну дуже класно той пацан танцював... Що-що, але пластика та почуття ритму в них не забереш.. а між тим, молодий мені весь час наливав і я не міг не відповісти на люб'язність - все пив до дна :). Потім була наша любима пісня: 7 - 40. І ми так танцювали, що нас майже прийняли за своїх, ну як мінімум дивилися в нашу сторону з захопленням :). Достатнйо найївшись/напившись/натанцювавшись, нас відвезли до дому. Я так бачу, що не проти так раз в тиждень по весіллях ходити :) like a masovka :).
Фотки мають дескрипшн, який починається з "2007-05-26 - Wedding Party.
Як видно з контексту, в неділю був тяжкий день :) - голова боліла зранку і напевно не від погоди.. але вижив :). А так як у нас дома свято - МАКСИМКОВІ 8 РОКІВ - то скучати на сьогодні не прийшлось:).

П.С. Загалом, за 3 тижні я зауважив странну тенденцію в нейтів піпл - люди легко і просто обіцяють в гості прийти, але випадково не приходять.. а то твоі проблеми, шо ти готуєшся.... тебе навіть не повідомлять, шо не прийдуть... Це не має відношення до сьогоднішнього дня, але за 3 тижні вже пару днів було перебито "гостями"... З 1 числа буду мати метропас - карточка на метро/автобус - 100$/month. То буду вше кататися по місту більше. Більше і розповім...

четвер, травня 24, 2007

Перший сімплє шопінг.

День сьогодні пройшов швидко: англійська та шопінг. На англійській теми були, як завжди, дурнуваті, але я вже привик. Правда, не стримався і запитав викладачку що то за підбір статей такий. Сказали наступне: так - повна фігня, але тут є купа ідіом (то набір англійських слів, які в сукупності означають зовсім інше, ніж дослівний переклад кожного окремо) та стилістика мови з життя :)...
Після англійської мав можливість та потребу піти в продуктовий магазин. ЯК МЕНІ НЕ ХВАТАЛО КУМА ЮРКА!!! Він знає все про товари, їх якість та ціну. Коли ми разом жили у Празі, я просто завжди халявив :0)... А в продуктовому супермаркеті - жах, вибір великий , як і в нас в МЕТРО, але перелік фірм виробників мені зовсім не відомий...крім КОКАКОЛА, ХЕЛМАНС, ЛІПТОН ну і пару інших. Так як я не знаю упаковок з їди, яку я їм дома (бо в холодильнику все вже розпаковано), то почав вибирати по етикетках. Ні на одній не пише абріавіатури типу Е999, але я не думаю що тут не має вредних домішок. Навіть КОКАКОЛА не пише... Вибрав трохи. Список не писатиму :). З жахом зауважив, що в Україні я на ціну ніколи не дивився (зажрано все таки я жив в Украіні :)). Тут прийдеться :). І не тільки продукти купляти, а багато всього іншого в житті попробувати :)....
Рецепт , як заробити швидке запалення легенів: Походити по Торонто в 35 градусів цельсія з сумками, добре спотіти і піти покататрися в метро :). Вітри не до оповідання. Я біля стін ходив, де не було вітру відносно. Люди дивилтися страннуватєнько на мене... Не памятаю, чи писав про метро, які я бачив за життя:
1) Прага - чисте та красиве;
2) Київ - не чисте, але дуже красиве та громадне;
3) Москва - не чисте, але дуже красиве та громадне;
4) Торонто - дуже чисте та жадного мистецтва;
Яке з них є найкраще, то питання субєктивне.
про залізницю - Українська залізниця в плані вокзалів - зе бест.
П.С. О , згадав, я потім пішов купляти зошити на англійську. Як я сі навчив, зошит - то ноутбук або копібук. Зайшов до китайского магазину - питаются, як магу і дають мені лотерейку. Я повторив ще раз - не дойшло; кажу - пайпер фор раітінг фор стьюдент; принесли бланк для заповнення лотерейки... подивився навкуги, не побачив зашити, вийшов.... депресняк... страшно в інші магазини йти :), але побачив далі КАНЦТОВАРИ. Супер! Запитався при вході де зошити - сказали, до мене повернулася впевненість, що енгліш окей :). Там все і купив. Правда довго думав, як сказати зашит в кліточку.. так і не придумав. просто, як мавпа, показував... :)

середа, травня 23, 2007

Коротка історія сьогоднішнього дня.

Перш за все я є хеппі, що як мінімум 25 людей дивиться мій сайт щоденно :). Бачу що, ще не надоїв :). Відповідаю щодо коріння :) - я ж написав, що я українець. Бути ним престижно в Канаді, бо вважається нація процьовита та розумна. Більше питань не зауважив :). Тепер про тудей. Він в мене виявився повністю англійським: 8.25 - вихід з хати до курсів; ХХХ; 15.00 - повернувся до дому.
ХХХ- то курси, де топ стаття дня - я зустрічалася з пацаном зі школи, а потім він випадково мене зрадив, ми розбіжалися, а потім я все простіла і забрала його назад. За деякий час переїхали в інше місто і далі я не знаю, які у нас відносити. Можливо мені вийти заміж... Якшо бачите дуже логічна тема була.. психолог відповів, що дєвушка повинна розуміти шо пацан світу не бачив і вона повинна його відпустити. :). ... Потім з Роял Банку (найбільший банк) прийшла менеджер і провела 2ох годинний лікбез щодо рахунків/кредитів/можливих кидків ... дуже цікаво - мене аж голова боліла після презентації - як тренінг Шейкера, але ніц не володієш предметною областю, і все мусиш хапати на лєту.

По курсах, ми вирішили піти на ШРЕКА 3. За вхід платиш 14 дойлярів. Фоток немає, бо фотоапарат забув :). А так все як в нас кінопалац - крім: а) все дуже велике - еран в 2 рази більший ніж у кінопалаці; відстань між кріслами велика, для мого росту якраз; б) якість звуку набагато краща; в)18 залів....

Но море інфо фор тудей ;).
П.С. Анегдот з життя: Їду я в автобусі, в англомовному районі і чую українську розмову по мобілці: "Ой, та чого ти не прийшла до нас в неділю? Ми так всі тебе чекали, я, чоловік.. так давно не бачили/не чули.... Жаль, але приходи коли можеш. ти знаєш, ми всі тобі завжди раді..." кладе трубку, і казе подружці: "ти уявляєш та курва завтра до нас прийде"... я чить не розсміявся на весь автобус.... Висновок, не побіть висновок про украінців в Канаді, але майте на увасі, що вас можуть розуміти інші... :)

вівторок, травня 22, 2007

Перший день, який можна назвати робочим :).

Всеволод пише, що класно мені бути безробітним :0). Я і не спорю. Але не у всіх є родина, як в мене, + зловживати її гостинністю теж не пасує, бо маю 2 руки (правда обидві ліві до роботи по хаті, по городу...) та голову (люди кажуть, що розумну:)) … Халява штука підступна i закінчується непередбачено; тому треба завжди бути готовим до роботи :):):). Ну я почав сьогодні з курсів англійської та покупки компутера + traditional thing - studying права :).
Зранку пішов я до Language Instruction Newcomers Canada офісу, який найближче до нас, і записався в групу згідно результатів тесту. В моїй групі 7 людей: українець з польсько-австрійсько-венгерсько-французькими предками, тобто я :); українка просто Марія :0; 2 сербки (Боба а імя другої -це непеводимий діалект і я забув:) ); 1 полька Магда; 1 венесуелець Алехандро; 1 китайка - Ші. Викладачка родом з Росії, але 20 років вже є в Канаді. Якби мені не сказали звідки вона, то я б не догадався... акценту не має. Теми на англійські більш ніж занудні (наприклад, хлопець спасає брата,який вважався безвісти пропавшим) але попадаються і цікаві. Тудей були цікаві статті до психолога, наприклад, a) як не прийняти на роботу працівника, від якого штиняє. І при цьому не порушити законодавство :) або b) Чи нормально, коли до тебе, молодого пацана в барі, де зазвичай ти проводиш вечір, підходить інший пацан і пригощає кавою, ти любязно приймаєш цю каву, а потім тебе запрошують до себе до дому на дрінк і ти йому відмовляєш; c)як правильно купити нашийник для собаки... одним словом я буду таким підготованим до життя в Канаді, що аж страшно.
По курсах я пішош за компутером. По нету знайшов адресу, Іра сказала, яким автобусом заїхати..одним словом, ніц не вказувало на можливі проблеми. Вийшош я на кінцеві, а там - караул, назва вулиці, а номера немає ніде… від будівлі до будівлі так кілометра 2... слово SONY Store не виднілося на горизонті .. Пішов, до одного з будинків і не вгадав. Питаюся де SONY. Ніхто не знає... так хвилин 20 ходив, один будинок по перименту обійшов - там пише "все для городу/саду". Попалася добра цьоця, яка пригадала, що магазин SONY десь за 2 зупинки іншого автобуса. Добре, що я вже не мав часу туди їхати, і пішов, як каже Поплавський, навпростець через магазин "все для городу/саду". І було мені щастя, той незамєтний будинок, який я обійшов по перименту і де написано "все для городу/саду" і виявився афігенним торговим Sherway Gardens центом, де є все. А для городу - то перші крайні магазини у торговому центрі...щоб городніки не таскалися з покупками в середині. Oт так я лапухнувся... а магазин - то інша історія. Магазин супер, так як там є ЕССО! Ну ш SONY :).I have never seen this before...BIG BIG BIG fashion store... SONY...Нажаль, компутера не було в наявності, як і каже сайт, але до кінця тижня обіцяють. Попросили предоплатити 400$. Я і заплатив. Жду тепер дзвінка, коли їхати забирати. Надіюся, що дійсно до кінця тижня буде. Наразі купив Headset SONY. По зрівнянню з Cyber-Acoustics Headset ... Не зрівнюєтся. SONY is a SONY…
Все , йду робити домашні з англійскої та права :).

П.С. Володя, якби у нас був такий Cихів... :). А зал обманчевий. Євроспорт набагато крутіший :).

понеділок, травня 21, 2007

Вікторія День в Канаді :).

Сьогодні вихідний день в Канаді - день народження королеви Англії Вікторії :). Тут то є перший лонг-вікенд (субота+неділя + пятниця/понеділок). Багаті канадійці їдуть десь за місто, а резервують куди їхати вже за місяць до вихідних... Легко бачити, шо я не багатий канадієць, і тому не мав ніяких планів :). Плани мене знайшли самі: до нас в гості мала прийти одна дівчина :) подивитися на нас красівих і перспектівних :). Ми з успіхом її чекали пів дня, а потім вона подзвонила і сказала що сорі... не виходить. Як нам пояснюють тут то ОК. Я в шоці від такого домовляння.. Тому успішно і надалі вчив права :0). А вечером, дєлать було нєчево, і ми пішли в підвал дивитися на його вигляд... Там мав бути тренажерний зал для жильців будинку. Фотки я виставив 2007-05- Park Near Home" , з коментом "LaRoseHouse". Там же є фотки з вчорашньої прогулки по парку біля дому: комент Park Near Home. На рахунок залу - то не є євроспорт, але на халяву... то супер. Ну зе вовсім халява. Жильці в квартплату мають вклучено оплату залу по-замовчуванню :). Зараз тут вечір і все навкруги салютує, як в нас на Сихові на Новий рік :). Так як медичної страховки в мене не має аж до 4 серпня, то мушу себе берегри і ніде не шлятися в людних місцях... Вчора новини прикольні були..у тихому місті Торонто: 1) якісь придурки стрілялися з автоматів патронами що сліди лишают як салют :); 2)забили якогось міліонера, коли той виходив з гаража; 3) згоріло пару будинків, бо якась старша людина щось там замкнула... і все це в одному з елітних районів. Випадково то все було в районі де ми живемо :). А ТАК СПОКІЙНО. Завтра йду до школи і куплятиму компутер, якщо він буде...

пʼятниця, травня 18, 2007

Англійські курси. Здача вступних екзаменів.

Спочатку я думав трохи прибрехати і трохи написати собі вищі оцінки по екзаменах/тестах і т.д., ніж я мав насправді. Але думаю, що є люди, яким потрібна правдива інформація. І тому я буду писати так як все є. Люди, які мене знають та люблять, не потребують доказів того, що я є найкращий в багатьох речах :); хто мене не знає - тим все одно. Люди, які злорадно обсуджуватимуть мої невдачі (а помилок буде багато: не помиляється той, хто ніц не робить), мене не цікавлять :) і то їх проблема, коли вони раді з цього.
Отже, як відомо :), для іміграціі необхідно здати екзамен IELTS. Я його здавав 2 роки тому (5 січня 2005 р) у Києві, де отримав такі бали:
5.5-Лісенінг(Слухання); 5.5-Рідінг(Читання); 6-Райтінг(Писання); 5-Спікінг(Говоріння); шкала оцінювання 0-9. Делально про тест IELTS.
Посольство оцінює результати по своій шкалі. 5-6.9 балів --> 2 пункти в іміграційному процесі; 7-9 --> 4. В мене було 2+2+2+2=8.

Пройшло 2 роки і я зібрався здати тут, в Тоpонто, теж екзамен з англійської. Він потрібний для того, щоб попасти на курси англійської. Доречі, курси для імігрантів - безкоштовні. День перед тим я вирішив поїхати подивитися де знаходиться центр допомоги імігрантам, де буде проводитися тест. Знайшов адресу по гугл мапс (програма така), і поїхав на автобусі/метро до цілі :). Майже не заблудився, так як були добрі люди, які правильно направили... Бо, вийшовши з метро, попав у downtown(центр міста) - де самі небоскрьоби (не знаю як по українськи :)). Враження якесь гнітюче в хорошому розуміння слова: все велике і тисне на тебе зверху, а вулиці здаються дуже вузькими...не видів такого ніколи... ВАВ одним словом :) і фото цього відчуття не передає. На вихідних може поїду пофоткати центр і у Юрка не буде підстав казати, що це велике та чисте село :). Іт іс а біг сіті!!! Відхилився від теми.. Я не розгубився,коли вийшов з метро, бо навкруги були Луї Віттон, Прада, Гуччі, Пєр Карден... одним все знайоме... Правда ЕККО не видно. Так як я забрав сюди усі свої ен пар, то наразі це не критично.

Отже екзамен Canadian Language Benchmarks. Структура така сама, як IELTS. Оцінювання інше i я отримав такі бали:
6-Лісенінг(Слухання); 6-Рідінг(Читання); 7-Райтінг(Писання); 7-Спікінг(Говоріння); шкала оцінювання 1-12.
Canadian Language Benchmarks, див 2-гий рядок: General characteristics of the text CLB 1 - 12


Пункти в різних тестах мають різне значення. Тому я попросив пояснення, бо мені здалося трагічно :). Я попитався у тестера, як мої результати по-зрівнянню з results 2ох річноі давності. Вона сказала, що серйозно покращився спікінг, а решта - просто покращилося в загальному. Тобто був середній рівень - початкова стадія; а зараз - середня майже на переході у вищу.
Висновок: ДЯКУЮ ТАНІ НАЙЧУК, ОЛІ ГРИЩУК (Oli Hryshchuk) ТА СЕРГІЮ ЗУЛКАРНЄЄВУ за те, що навчили простого українського хлопця тої англійської мови :). Не соромно на вулиці пагаваріть... правда, якийсь негр до мене приставав і хотів 2 долари поміняти по одному (тут то монети), то я прикинувся що ніхт фернштейн. Як досвідченого пост совєтського пацана, думаю - навкруги купа магазинів. Чого там не поміняв???... а..., напевно хоче вирвати гаманець, коли витягну... одним словом, не привик я до Канади ще...
Ван мор тайм: На СофтСерві я за останні 2 роки відвідав 3 English курси (один спікінг/грамматика; 2рази відео + спікінг). І результат див вище.:0). Так що моя порада працівникам Серву - не пропускайте нагоди попасти на англійську до наших викладачів - ТHEY ARE THE BEST!!!!.

П.С. Я другий раз набрав цей пост. Перший успішно пропав, після 2ох годин набирання/писання.
П.С.П.С. Сьогодні (18 May) іменини у Ірин!!! Вітаю свою похресницю Іринку Панасюк, куму Іринку Новосад, цьоцю Іру Кіт та хороших дівчат: Ірину Яблонську, Ірину Бідочко та Ірину Турчин. Нехай Ангел-Хоронитель береже Вас від усіх негараздів і помагає Вам у всіх благих починаннях!

середа, травня 16, 2007

Моє навчання.

Ніц так не грузить, як навчання :).. Жартую. Я завжди любив ходити до школи, не знаю чому...напевно вчитися :) (пліз не коментуйте :)). От я і продовжив це робити тут:

1. Я стараюся вивчити права...
Driver's Handbook Online
Тут все зрозуміло :). Вивчаю у вільний від роботи (пошта,писання вам мого щоденника,ICQ,SKYPE ...) час.

2. Я стараюся вивчити англійску мову :). В пятницю йду здавати екзамен вступний, який визначить мій рівень . Тримайте за мене кулаки :).

Завтра (17 May) буду весь день вчити права, хоча то важкувато буде - в Олі завтра день народження :) ...

Питання відповіді на коменти

Дійсно прокол з силками вийшов. Поправив :). Щодо СофтСерву - думаю, що моя реклама фірмі не потрібна :). А зсилка на мому сайті буде завжди - це робота, де я важко і багато пропрацював 6.5 років (щоб добитися успіху і визнання оточуючих - інакше не буває, хіба у фільмах :) ), познайомився з багатьма хорошими людьми, багато чого навчився. Одним словом, були і плюси і мінуси. Інакше не буває. АЛЕ ПЛЮСІВ НАБАГАТО БІЛьШЕ!!! ---> тобто мені просто було комфортно. Тому, вже традиційно :), дякую всім хто був поряд зі мною ці роки(перераxовувати не буду, бо не xватить місця). Не дякую Білу Гейтсу, бо його не було на СофтСеррві :).

вівторок, травня 15, 2007

Тяжко бути системним адміністратором :).

Сьогодні у нас дощ... От і подумав я: чи не поставити мені роутер, поки компутера не купив.... І так пів дня пролетіло... тут умєльци під'єднали модем по USB і по Ethernet одночасно, при настійливому проханню виробників використовивати лише ОДИН спосіб. Я, як продвинутий юзер :), прочитав мануал по інсталяції роутера і все зробив як книжка пише. Результат був передбачуваний - ніц не працює... Подзвонив в суппорт сервіс - до кума Тарасика в Україну - і мучив його так годинки дві: до чого тєхніка дійшла - він з Кієва до Торонта під'єднався і старався мені помогти по віддаленому доступу - xто не знає шо то таке - то просто він мишкою по моєму компутеру бігав, а я дувувся шо сі то робе...:) ну в 1 год ночі по Києву в мене совість заїла і я його відпустив спати... а сам дивуюся, як то Plug&Play течнологія працює...ще 2 год я тупо включав/виключав техніку у різних комбінаціях, переставляв драйвери,перевіряв усі конфігурації, з жачом думаючи який я программер, коли елементарну річ не можу під'єднати... Канада по мені плаче :). Вже сильно розстроївся, як все вийшло... саме смішне, не знаю у чому проблема була... робив раз 10 по інструкціі +- мої advanced ideas :), а на 11 по інструкції все пошло...напевно перед тим one of brilliant idea щось та й пофіксала :). як каже програмістська мудрість - раз працює, то не рухай :). Так і роблю :).

МОРАЛь: Ставте програми на компутер самі, бо інакше не зрозуміло що стоїть і як. Одне криве двіженіє, і купа проблем які трудно вирахувати :)

P.S. Tarasyk, THANKS A LOT!!!! KISS AND LOVE FOR YOU!!!!

P.S.P.S.
Modem Motorola SURFboard 5100
Wireless Router

Вибір компутера... нелегка справа...

Почитавши коменти від Тарасика, Ігора та Юри, я довго думав...

Сидів вчора годин 6 за компом тошіба і вибирав собі свій лаптоп... тут популярні тошіба, епл, соні, айбіем...про самсунги нічто нічто не знає.. самсунг телевізори то тут кул...а компи не котіруються...

Отже, всетаки зупинився на соні:

Sony old :)
ціна то інша справа: 1499.99КАН*1.14(то 14%податок типу ПДВ)= 1709.98$КАН * 0.91 = 1556$США + 50$ сумка для ноутбука = 1600$США

і вже йшов купляти сьогодні ранком.... лише чекнув пошту і сайт соні...
а там, як назло, появилася нова модель, з понеділка в продажі буде

Sony NEW
1599.99 КАН = ... = 1710$США

різниця в ціні 7%, а по комплектації, як на мене, 20-30%...
Одна проблема, у продажі з наступного понеділка.
Але думаю що варто почекати :)...

понеділок, травня 14, 2007

Photos from Niagara

Promised photos from Niagara:

Photos from Niagara

Please see commnets below photo. I tryied to add some.
I will prepare some noticed when I have a free time :).

I've added
Photos from Halilton
too.
PLEASE: Komentari pyshit' tut, a ne na fotkach abo inshych sajtach. Bo ne chotchu piv dnja shukatu chto de pyshe.

неділя, травня 13, 2007

I am back from Niagara Falls.

Щойно приїхали з Ніагарського водоспаду. Вражень купа!!! Завтра напишу і виставлю фотки - багато фоток...
Сьогодні почитав всі коменти. супер. пушіть і надалі :).

пʼятниця, травня 11, 2007

Summary of the 11 May :).

Почитав коменти, так цікаво... тепер точно не знаю який комп купляти...
На рахункок банкомату - так, поставив гроші, і як не дивно - все поклалося і ніц не пропало :)....

Навіть не маю що писати,... як завжди в Канаді зранку бігаю 15 хвилин по околицях району, дома помився/побрився/поїв та почав вчити права ... + сьогодні гуляв містом - багато зелені, все просторо... одним словом, так як в словакії вулиці тімряві (якщо память не зраджує) так тут майже все місто. Лише хати менші і з дерева, а не з цегли :).

Згадав що вразило тудей: тут іздить крім простих автобусів, спеціалні для інвалідів... такого не видів ще :).

Завтра їду на Ніагарський водоспад - родина Олі нас любязно запросила, тому до понеділка новин не буде :)...


П.С. Я виставив 3 фотки в "2007-05 - Photos from this week".

I am in public library...

Ooops! Sorri, stsho ne kyrylytsja, ale ja ne z domu...Jak vydno z zagolovka - Ja v biblioteci.

Ja pishow w biblioteku shob rozdrukuvaty sobi resume, jake treba poredaguvaty ta zapustshyy dlja poshuku robotu.. Nazal, ne vse tut na chaljavu. Internet - tak, ale obmrzen bagato - ne mozna poshtu chytaty. Ot i zrja pryjshow. Print tut - 15 centiv storinka. Treba bude vystavyty na jakus sharu i todi rozdrukuvaty. Ale ne dumaju stsho tut tak bagasto persons with well computer knowlage :). Zavtra sprobuju.

Vy ne poviryte, ale ludej v biblioteci duze bagato. Chto filmy dyvytsja, chto chytaje knygy v onlayn... prikol odnym slovom. Poky ja pushu, Olya z Maksymom pishly knyzky dyvytysja, ta kompakty.

Doma vze potshav pysaty pro 2 ostanni dni... Dyvyvsja EUROVISION from HELSINKY po internetu. No differences. Ta vtshyv prava (driver licences rules).... Sjogodni znovy vtshytymu prava....

Jura mene naljakav stshodo Komputera SONY, to ja stshe dumaju... O zgadav, vtshora pryjshov pakunok z wireless router. Odnym slovom, 3 godyny nastrojuvav i nic ne vyjshlo... tshy to ruchky kryven'ki, thsy golova durnen'ka - stshe ne znaju... Tak stsho jaksthsio propade net u mene - ne dyvyjtesja. to ja nastrojuu router.
OK. Mozlyvo z domu stshe dopyshu stshos' today.

P.S. Pyshit meni komenty. Ja v zachvati vid nych :).
Osoblyvo klasno Jura pyshe.
P.S.P.S. Vidpovidayu na najnabolilishi pytannja: Batarejky AA dlja godynnyka, stsho v moij kimnati je :). A olejka djonson, to olejka djonson :); dlja tjela :).

середа, травня 09, 2007

День #5, як я в Торонто починаю нову жизнь!

Вчора відкрив рахунок у банку, а сьогодні вже гроші ходив знімати... то окрема історія. тут біля дому є банкомат внизу біля церкви. то я сміливо пішов туди... проблема виявилася несподіваною: двері до банкомату були закриті. Я подумав, що вхід до банкомату через церкву, але то якось не логічно... 10хвилин тинявся навкруги поки хтось проходив біля церкви... я напрягся як попитати по англійски, але назустріч мені сказали - добридень! ну я і по рідній канадскій украінській мові вияснював про банкомат. Жіночка здивовано сказала, що не знала що тут є банкомат... одним словом - наступні 5 хв я обходив все ще раз і вернувся до дому. Дома родина посміялася, і як у мультику про єнота - іди і посміхнися в озеро і все буде ОК - сказали, там на стінці є холдер, де необхідно провести карточкою і двері відкриются :). Я не полінувався і пішов знову до банкомату...

ДВЕРІ ВІДКРИЛИСЯ!!!

Перед тим як іти до банкомату, я консультувався з Любою (Олі та Ірини двоюрідна сестра), яка все знає про банки та гроші в них :). Добре, що вона мене попередила про можливі проблеми... ну в мене проблеми і виникли :). Запхав картку, почав вводити код, (хто не знає мій код - можна користуватуся - ХХХХ :)) , і не можу ввести 2гу цифру... камера мене бистрєнько зфотографувала, запиталося чи мені треба час подумати, а потім почало все пищати... ну думаю - приїхав - закрило мене в будці з банкоматом, каркочку зїло, документів ніяких немаю... напевно їде міліція... :). Зауважив, що мені не сташно, а навпаки смішно.. - це вже клімат так напевно впливає ... ну за пару секунд я старався відмінити всі трансакціі, і в один момент картка виплюнулася... думаю треба спробувати ван море тайм :).
Так і зробив, знову не вводиться 2га цифра, то я як на пяніно зробив - меццо форте - сильно натиснув на коротко кнопку. все спрацювало - не даром на пяніно 7 років ходив - дякую татові і мамі :). так і зняв перші 50 дойлярів з банкомату.


тепер мені треба покласти їх назад - треба в найкоротший термін 3 транзакціі зробити, щоб мати виписку з банку. а потім з тою випискою мозна швидше почати процес отримання медичного страхування.
процес наступний: піти в банкомат, взяти конверт та підписати, ВКЛАСТИ ТУДИ суму, яку плануєш поставити в банк,набрати на терміналі що ти ставиш гроші і просто по сигналу кинути конверт в банкомат... потім раз в день працівник відкриває банкомат і підтверджує твоі надходєння... завтра пробуватиму...

п.с. пів дня вибирав собі компутер... мучив Тарасика та Ігорчика. СЕНКС ВАМ ЗА ДОПОМОГУ. вибрав

http://www.vistek.ca/details/details.aspx?t=specs&WebCode=228904&CategoryID=Computers


+ ходили гуляти в парк біля дому... дивився я навкруги і просто прикол дивитися як за собаками власники прибирають як ті пос..ть :). Зразу перед очами Ларік... не знаю xто б за ним прибирав... з жахом представити собі ситуацію коли у песика понос... і що тоді :)....

вівторок, травня 08, 2007

My next relax steps in Canada :).

Сьогодні день пролетів швидко... ходив відкривати банківский рахунок та шукати тенісні корти біля дому. Офіс простенький, усе по-українськи... я вже починаю думати, що не вивчу тої англійської :):):).
в банку все просто було - оформлення нічим не відрізняється від того, як це робиться у нас.
Потім гуляли по двох парках, їли ріжок макдоналдс :):):)...
та пішли по закупи: ціни не більше ніж у нас В ДОЛАРАХ КАНАДИ:
без коментарів мої перші закупи:
11.99 - ЦЕНТРУМ 80 ТАБЛЕТОК
4.99 - ДЖОНСОН БЕЙБІ ОІЛ АЛОЄ ВІТАМІН Е 414 МЛ
3.99 - ДУРАЦЕЛ АА 2 БАТАРЕЙКИ
3.99 - шампунь ГАРНІЕР ФРУТІС 2 ІН 1 385 МЛ
2.99 - КОЛГАТЕ 130МЛ 0.76% ФТОР

+ 14 % ПДВ...

про їду писати не буду бо цін не запамятав...:).

корти... біля хати 300м корти асфалтні біля будунку - то для жильців - так собі 2 корти...
за метрів 500 - парк - і там 3 корти - теж асфалтні, + 1 відкритий басейн, який чистять 3 рази в день.. він літній. тому не бачив, напишу коли побачу на власні очі... корти прості, навкруги - алюміній, який ніхто не краде :).
фотки зроблю наступного разу.
UPS. I remember that I need try to find a job... I promise to do it soon :).

понеділок, травня 07, 2007

Otrymannya SIN (identyficaciynyj cod v Kanadi).

Nastupnum krokom pislja reestracii v sluzbi emigracii neobchidno otrymaty Social Insurance Number - doslivno socialnyj strachovyj nomer. My pojichaly do ofisu imigracijnoi sluzby na metro. Ce okrema istorija. Koly platyty, skilky ta jak peresidaty z avtobusa do avtobusa, z avtobusa do metro - to cila nauka... Wtshora bulo strashno , kupa vylyc ta vylytshok, nazvy vsi anglijski :). Jazyk zaplitajetsja vymovyty.. a sjogodni - vse prostishe. Vze tochno znaju jak z metro do domu dobratysja.. tak stsho ne zagublusja... Tarasyk meni pravdu kazav - bagato cikavogo navkrugy na stsho u Lvovi ne zvertajesh uvagu, treba tut projty jak nemovljatko :)...

I tak popaly v imigracijnu sluzbu. Povtorjatysja stsho tshysto navkrugu to vze ne smishno. ALE riven pofigizmu takyj ze velykyj jak i v Ukraini. Riznytsja - v nas shukajut stsho tobi ne chvataje stshob otrymaty jakus spravku, a tut - prosto na komputeri anketu odnym palcem nabyrayut... 15 chvylyn anketu z 10 poliv... my sjogodni v ofici buly 14my i protchekaly 2.5 godyny... otrymaly svij SIN - mozna shukaty robotu :).

Vse, jdu vtshyty pravyla doroznjogo ruchu... to nastupnyj krok jakyj treba projty na shlachu do togo stshob statu povnopravnym kanadiytsem. Nazal prava tut kupyty za 2 plyashky konjaku tut ne mozna...

zgadav prykol - po vulytsi idesh po trotualu (vin tut malenkyj na 2 luduny) to koly batshys kogos chto jde nazustrich, to beresh rizko vpravo i mylo posmichajeshja.. smishno. alke prykolno. pokystshio.. potim dastsja tshuty... to tak jak pro oleniv jakyjs anegdot buv. spotshatku tak myla a potim zaval...

Park near our home.

Vtshora vyjshly v misto... tochnishe ne v misto, a u park bilya xaty. to des bila 10ty chvylyn vid budynku. Irynka, sestra Oli, vyrishyla nam pokazaty jak zyvut canadosy. bagati kanadosy... nazal buw vetshir i my ne fotografuvaly mistshevi xaty. pershe moje subjektyvne vrazennya - chata do 200000-300000 to v nas datshi taki pokrastshenogo variantu. normalni chaty 1-2 miliony.. ale to dijsno krasota... nu my projshlysja po rajonu... kanjeshno chotshetsja maty chatu za 1 milion... ale treba buty realistom. Budu nadiyatysja stsho z bozoju dopomogoyu chotshab za 200 -300 tysjatsh kupyty i maty zmogu zarobyty na ce ne posadyvshy zdorovja...
Odne stsho dijsno vrazaje - dorogy ta chystota povsudu - vyklutshennja budynke de bagato imigrantiv - smittja z vikon kydayut jak i v nas :).
Zgadav stsho topik nazyvajetsja park :). Nu sho skazaty - park jak park tilky velykyj i znovu taky - tshystyj...
i golovne... vylytsi - zach jaki nazvy, vse velyke neponjatne. La Rose Avenue, Royal yrd., i tak stshe milion.. bez googla ne wychodymytymu na vylytsju .duze strashnuvatenko :).
Paru foto:
Ja u dereva

Olya,Ira,Maksym

prosto park

неділя, травня 06, 2007

First days in Canada.

Pryvit vsim!
Ne mynulo I roky, jak ja vernuvsya do saytu z metoju yogo ozyvyty :).
Teper dumayu ja budu pysaty tshasto :) az poky ne vpadu v krainist - v depresnyak abo povnyy satisfaction wid novogo zyttja…
Otze, pershyj post – potshatok novogo etapu v zytti – trip to Canada.
Nevpynno nabluzavsja den 4 travnya 2007 roku… paru dniv pered cym ja sudorozno zgaduvaw stsho meni potribno zabraty v kanadu zi lvova, tak stsgob bulo minimum vytrat/biganyny po shopach v pershi dni mogo pryizdu…. Zgadav ne vse- jak vydno nakleyky z kyrylyceyu ja zabuv tochno :). Reshta bude vydno …
Yak ne dyvno, vnutrishnyo ja ne chvyluvavsja duze sylno az do 4 travnya. 4 travnya bulo vazkuvaten’ko – bo ichav ne v Tutciyu na 12 tyzni a trochy dali na trochy dovshe… Poprostshavshysh zi vsima ridnymy ta druzjamy (YA VAS VSICH LUBLU!!!, Jak kaze Kyrylo – DUZE-DUZE) ja v napiv transovomu stani pishow dali… Tam na mene z Oleyu ta Maksymom thekalo nove vyprobovuvannja – to napevno takyj service stshob ne peryjmatysja rozstavannyam z bluzkymy :) - perevirka na bezpeku. Tak jak u naz bulo 6 sumok I v koznij bulo duze bagato likiv, to nam periviryaly vsi sumky… vsi ampuly… Olya, jak likar, rozpovidala dlya tshogo kozne likarstvo. I nas v inci kinciv propustyly.
Nastypnyj etap gry – to mytnytsja – my projshly tez za chvylyn 10-15 jak I poperednij. My dokazuvaly stsho idemo prosto na 3 misjaci podyvytysja na novu krainu? A mytnuk ne viryv stsho stilky likarstv/documentiv/retshey potribno na takyj termin… otze raziv 5 my po koly govoryly odne I te same… potim pererachuvaly vsi groshi I dijshly do spravky z podatkovoi… I opjat’povtoryly po koly svoi versii mety nashoi poizdky.
Na pytannya tshy ja mayu trudovu knygu I vojennyj billet. Ja skazav – tak. .. skazaly stsho to vzagali vyvozyty ne mozna.. ja zaproponuvav viddaty ridnym stsho je v areporty. Vsi posmijalysja I kaze menu mytnuk I stsho budemo robyty… ja vzjav dokumenty I my z Oleyu jomu skazaly djakuju do pobatshennja.. win nam mylo posmichnuvsja I skazav stshaslyvoi dorogy.
A potim stalosja neotshikuvane – gruztshyk poklykav mene I kaze u vas tam sumka vidkryta odna… ja pishov pereviryaty…a vin meni kaze – vdayte50 grn jakstsho chotshete stshob gorilka doichala ne pobyta…. Ja ofigel vid prjamoty…I kazu my vze davaly na potshatku . ale vidpovid bula stshe klasnisha: tani to inshi gruztshyky – vony vazat a my nosymo.. I z nymy ne dilymosja.. tak stsho abo davay abo jdu dp svoich… nu ja podumav stsho gruztshyk DIJSNO TAK I ZROBYT’ pobje vse stsho mozna.. tomu I dav 10$...
Ostannij etap – pasportnyj control… vse super pereviryly 3 pasporty ta dozvil Bohdana na vyizd Maksyma. V nas bulo 2 spravky- odna jak na pmz insha prosto na vuizd.. tut my lapuchnulysja I daly 2 sthuchky… prykordonnyk posmijavsja. Zapytavsja tsy maksym znaye chto ja takyj I vidpustyv nas.
Na tsjomu Lvivstshyna/Ukraina dlya nas zakinchylasya…

Remarka: Dyakuju Tani za dopomogu na granyci.Vse je v porivnjanni. Jakstsho chtos dumaje stsho v nas bulo vazko, to pomyljajetsja.. Porjad z namy jshly ludu z malymy sumkamy - na nych nakynulysja nak na zertvy, krytshaly, gruzyly tak stsho malo ne pokazetsja. Pravdu kazut.Ne maj 100 rubliv a may 100 druziv…
Tanya – stsheraz DUZE DYAKUJU!!!!

Polit do Warchawy buv normalnyj I dosyt’ shwydkyj. Na duty free ja kupuv svio ulubleni parfumy – JOOP! Night flight – 78$ 100ml… Tak stsho pershyj punkt svoich zakupiv ja vykonav :).

V Toronto pryletily v riznomu stani – ja ne propuskav nagody vypyty drinks (vodka + tomato, vodka+orange)… Olya ta maksym ne duze prysily na spyrtne – na dvoch piv plyashky 0.25l bilogo vyna :).. Pid tchas polyotu pokazuvaly 2 zachoplyjutshi filmy, jaki ja uspishno prospav…
Vyjshovshy z litaka my napravylysja do Custom (mytnytsja)… vrazylo gabaryty aeroporty. Chto buv v Antalii, toy moze pomnozyty jogo na 10 I to bude aeroport v Toronto = 10-20 METRO :).
Chvyluvavsja v litaku stsho treba bude po anglijsky govoryty… v aeroporty v mene, stsho znovy meni ne svojstvenno , propav ves starch.. Odyn muzchyna skazav nam – vy ne v Ukraini rozslabtesja I pryvyayte nasolodzuvatysja zyttjam…
Ot I strachnyj moment – rozmova z prykordionnykom. Vin posmichajetsja z zaprosuje do Canady. JA VSE ROZUMIJU I NAVIT’ PARU CHVYLYN Z NYM ROZMOVLJAYU.. povnyj relax…
Potim imigracijna sluzba dlja reestracii new comers – odni meksikanci ta indusy… Koly my zayshly, oficery (ich tam 10-15) zradily s odna nampotshala machaty stshob pidijty.. Vona kaze stsho pryjemno batshyty svioch… a to blin idut ne budu kazaty chto…
Govoryly po rosijsky. Pereviryly nashi groshi I vse.

Na mytnyci my vse skazaly tshesno – skilky gorilky groshej zolota I dt v nas je.. mytnyk posmijavsja I skazav srsho na pershyj raz nam vse prostshaje..
Ot I vsja reestracija…

A potim nas zustrila rodyna – bulo duze pryjemno? Ne dyvlyatshys na nashi zamutsheni otchi I vyglad v cilomu :).
Sivshy v mashyny, zvutshaly ukrainski kolomyjky – tak my popaly v ukrainu v exzyli jaku tshomus nazyvajut Canada :):):).
A zaraz ja vtystavlu paru fotok na yahoo.
Dyvitsja zliva: Main Photo Album / 2007-05 - First days In Canada.